Totális fordulat Németországban, Scholz hátat fordított Ukrajnának?
Olaf Scholz német kancellár megakadályozta egy Ukrajna számára szánt, további 3 milliárd eurós fegyversegély-csomagra vonatkozó javaslat elfogadását.
Döbbenetes, de már annyi szélsőséges nézeteket valló kamuprofilt üzemeltetnek a német hírszerzők, hogy meg kell osztaniuk egymással az információkat, nehogy véletlen egymást vegyék célba. A német belföldi hírszerzés ügynökei emiatt „gyűlöletkeltésért”, sőt erőszakért is felelősek lehetnek. Az említett személyek olyan ügynökök, akiknek egykor szélsőséges csoportok tagjaival kellett együtt inniuk és más módon közvetlen kapcsolatot ápolniuk, hogy információkhoz jussanak.
A német Szövetségi Alkotmányvédelmi Hivatal (BfV) szerint ezekre a fiókokra információgyűjtéshez van szükség, a kritikusok szerint - ahogyan a Süddeutsche Zeitung című német lap is beszámolt róla – a radikalizmust is népszerűsíthetik és aktívan bátoríthatják az embereket arra, hogy szélsőséges nézeteket valljanak.
„Ez az információgyűjtés jövője” – mondta a Süddeutsche Zeitungnak az egyik illetékes állami hivatal egyik vezetője.
A lap kutatásai szerint a hatóság 2019 óta finanszírozza adófizetők pénzéből a virtuális ügynököket. A szövetségi hivatal és a tartományok is alkalmaznak kémeket, akiknek többek között az is feladata, hogy szemmel tartsák a baloldali szélsőségeseket, az iszlamistákat és az „összeesküvés-ideológiai” szcénát is.
Mondhatni már-már humoros, hogy a több száz szélsőjobboldali fiókot működtető BfV éppen akkor bukott le, amikor Németország baloldali kormánya a jobboldali szélsőségeket nevezte az országot fenyegető legnagyobb veszélynek, annak ellenére, hogy az adatok szerint a baloldali szélsőségesek és a radikális iszlám nagyobb veszélyt jelentenek.
Az ország belügyminisztere, Nancy Faeser 10 pontos tervet hozott létre a „jobboldali szélsőségesség” ellen, sőt a Biden-kormányzathoz hasonlóan terrorfenyegetésnek bélyegezte azt. Továbbá Németországban az ellenzéki konzervatív Alternatíva Németországért (AfD) pártot egyes szövetségi államokban aktívan megfigyelik,
Az ügynökség azzal védekezik, hogy „egy kicsit mindenki radikálisként viselkedik”, hogy elnyerjék más felhasználók bizalmát. Az Alkotmányvédelmi Hivatal munkatársai – a német lap szerint – ehhez valószínűleg „propagandát” folytatnak, és olykor olyan bűncselekményeket is elkövetnek, mint a „gyűlöletre uszítás”.
Josefine Paul, Észak-Rajna-Vesztfália zöldpárti gyermek-, ifjúsági, család-, esélyegyenlőségi, menekültügyi és integrációs minisztere egy olyan projekten dolgozik, amely arra ösztönzi a németeket, hogy jelentsék fel polgártársaikat – írta korábban a Makronóm.
A beszámolók szerint Paul négy bejelentőközpontot kíván létrehozni, ahol
Jelenteni kell például „a homoszexuálisokkal, migránsokkal, muszlimokkal, feketékkel és romákkal szemben ellenséges incidenseket”, még azokat is, amelyek nem minősülnek bűncselekménynek. Erre nehéz mit mondani…